CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Jako první si vyzkoušeli v rámci sportovní výchovy nové hřiště házenkáři z 8. a 9. třídy.
Jako první si vyzkoušeli v rámci sportovní výchovy nové hřiště házenkáři z 8. a 9. třídy.
4.4.2017

Na severu Čech je již 53 Oranžových hřišť, nejnovější mají v Lovosicích

LOVOSICE

Další multifunkční sportoviště na severu Čech přibylo v pondělí 3. dubna do veliké rodiny Oranžových hřišť realizovaných i díky Nadaci ČEZ. Nachází se při ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích, přičemž jeho realizace stála 3 800 000 korun. Celý jeden milion přitom získala škola právě od Nadace ČEZ a 300 tisíci korunami přispěl Ústecký kraj. Ostatní finanční prostředky šly z městského rozpočtu.

„Původně šedý, pochmurný a nic neříkající plácek se proměnil ve sportoviště, které budou využívat nejen děti ze školy, sousedního gymnázia a odpolední družiny, ale i široká veřejnost. Té bude hřiště dostupné v odpoledních hodinách po skončení vyučování a také během víkendu. Ve městě tak máme další důstojné místo, které poslouží jak ke sportovní výuce, tak ke smysluplnému strávení volného času dětí, mládeže i dospělých. Naše velké poděkování Nadaci ČEZ a Ústeckému kraji je na místě, neboť jejich finanční injekce nám umožnila zrealizovat projekt hřiště ve velkorysém rozsahu,“ uvedl Milan Dian, starosta Lovosic. Místostarosta Vladimír Šuma k tomu dodal, že hřiště by mohlo využívat až na 800 dětí, a to ze základní školy a sousedního gymnázia, včetně zhruba 120 školáků, kteří navštěvují odpolední družinu.

Víceúčelové hřiště při ZŠ Antonína Baráka má antukový povrch s rozkresy pro všechny druhy míčových sportů a atletiku. Jeho součástí jsou i atletická dráha s pískovým doskočištěm, dva stoly na stolní tenis a výukový altán. Snad jako vůbec první ze všech Oranžových hřišť má i dvě horolezecké stěny, klasický vysoký kvádr a menší boční stěnu.

„Naše základní škola je zaměřená převážně na rozvoj jazykové gramotnosti, počítačové komunikace, pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Sportovní výchova má tudíž u nás prim. Naši žáci jsou například úspěšní v házené, florbale či futsalu, ale i v atletických disciplínách a plaveckých soutěžích. Co se ve volném čase sportujících jednotlivců týče, můžeme se třeba pyšnit loňským vicemistrem Evropy v kickboxu. Proto jsme rádi, že se nyní můžeme ještě více naplno věnovat všem sportovním aktivitám, hlavně atletice. Nyní od 4. dubna na škole nově funguje i horolezecký kroužek, právě pro něj jsme pořídili k hřišti cvičnou lezeckou stěnu,“ poznamenala Daniela Deusová, ředitelka ZŠ A. Baráka v Lovosicích, přičemž neopomněla poděkovat všem, co se na realizaci sportoviště finančně podíleli.

Nadace ČEZ již v rámci celé České republiky podpořila od roku 2003 do 2017 realizaci 440 projektů „Oranžových hřišť“ za celkem 336 257 255 korun. V rámci Ústeckého a Libereckého kraje se jedná o 53 hřišť za celkem 54 551 474 korun. „Rodina Oranžových hřišť je opravdu velmi pestrá. Podle jejich funkčnosti a věkovému zaměření vyrůstají u mateřinek, základních či středních škol, ale třeba i na návsích, uprostřed panelových sídlišť, v již dlouhá léta fungujících sportovních areálech či ve volné přírodě. Nejoblíbenější jsou pochopitelně multifunkční dětská hřiště či sportoviště, sloužící jak školám, tak veřejnosti. Nově k nim nyní přibyla i realizace stále více populárnějších streetworkoutových hřišť,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Ota Schnepp

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lodní doprava i oblíbené motoráčky se rozjedou už na Velký pátek

Turistická sezona klepe na dveře. Zároveň s ní se chystá spuštění pravidelné lodní dopravy mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem. Na svou první jízdu po

Post

Autobusové nádraží v Litoměřicích je Stavbou Ústeckého kraje 2017

Litoměřické autobusové nádraží bylo vyhlášeno Stavbou Ústeckého kraje 2017. Ocenění v úterý převzal místostarosta Václav Červín a Venuše Brunclíková,

Post

Litoměřice v procesu hledání provozovatele nemocnice vkročily do další fáze

Město Litoměřice se při hledání ekonomicky silného provozovatele městské nemocnice dostává do další fáze. Po úspěšně provedené změně právní formy nyní

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA