AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
15.8.2018

Na školách je živo, rekonstrukce jsou v plném proudu

LITOMĚŘICE

V plném proudu je v těchto dnech rekonstrukce některých školních budov a zařízení v Litoměřicích. Město tak opět využívá období letních prázdnin, kdy jsou školy pro děti  uzavřené. Na opravy vyčlenilo z rozpočtu 9,7 milionu korun.

Největšími změnami letos prochází Základní škola Na Valech. V odloučené budově pro první třídy dochází ke kompletní výměně oken za plastová, na hlavní budově jsou stávající dřevěná okna repasována. Objekt pochází ze začátku minulého století a nachází se na rozhraní městské památkové rezervace a ochranného pásma, proto není možná úplná výměna oken za nová.

„Pokládáme nové povrchy v učebnách, měníme tabule, lavice, zcela rekonstruována bude počítačová učebna. Ve venkovních prostorách je nová prolézačka pro děti ze školní družiny,“ vyjmenoval další probíhající změny ředitel školy Petr Klupák.

Rekonstrukce se dočkala i Mateřská škola Sluníčko. Jde o jednu posledních panelákových školek, která dosud neměla zateplený plášť a střechu. Objekt tedy prochází kompletním zateplením. Obdobným způsobem bude v příštím roce opravena Mateřská škola Mládežnická. Novotou bude od nového školního roku zářit i vývařovna Centrální školní jídelny na ZŠ Havlíčkova. V provozu je již zhruba 40 let a nyní prochází kompletní rekonstrukcí. Denně zde zaměstnanci jídelny připravují obědy pro stovky strávníků. Kuchyň bude nyní splňovat nejnovější normy.

Další investicí města do školních budov je letos také kompletní výměna ležatých rozvodů vody na Mateřské škole Kytička. Jak uvedla vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová, čeká nyní tato změna postupně všechny školky.

„Jde o práce, které nejsou vidět, ale jsou potřeba. Objekty pochází ze sedmdesátých a osmdesátých let a životnost rozvodů je již na hraně. V příštím roce přijdou na řadu s největší pravděpodobností mateřské školy v ulici Ladova,“ vysvětlila vedoucí Křížová.

Obavy o to, zda město stihne tolik úprav dokončit do konce prázdnin, jsou zbytečné. „V těchto školských objektech se vždy snažíme o minimální zásah do školního roku. Je možné, že ještě během září budou probíhat dokončovací práce na Mateřské škole Alšova, ale půjde o práce na venkovním plášti a zahradě. Do samotného provozu a otevírací doby tedy rekonstrukce nezasáhne,“ ubezpečila Andrea Křížová.


Autor / zdroj: Michaela Bubeníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rekord byl pokořen. Do nejpočetnějšího přípitku vínem se zapojilo 2 141 Litoměřičanů

V Litoměřicích byl v neděli, u příležitosti oslav 800. výročí založení města, pokořen rekord v největším společném přípitku místním vínem.

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Litoměřické varhanní léto rozezní katedrálu sv. Štěpána

Impozantní varhanní hudba v prostorách katedrály sv. Štěpána potěší všechny milovníky klasické hudby. Řeč je o Litoměřickém varhanním létě.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA