SPORT / Hokej

4.12.2017

Frýdek-Místek se vrací na postupové příčky, doma udolal Litoměřice

FRÝDEK-MÍSTEK / LITOMĚŘICE

Frýdek-Místek se utkal doma s Litoměřicemi konečně bodoval naplno. Zápas se povedl domácímu útočníkovi Danu Przybylovi, který byl u všeho důležitého. Připsal si dva přesné zásahy a jednu asistenci.

Hned v druhé minutě měli domácí velkou šanci. Martin Osmík se řítil naprosto neatakován na brankáře, ale svou střelu uspěchal, vypálil z větší vzdálenosti a jeho ránu brankář Král zlikvidoval pravým betonem. Zbytek první třetiny měl víceméně stejný scénář. Rysi se snažili uzamknout soupeře před Králem a naopak hosté přecházeli do rychlých protiútoků.

První branka duelu padla necelé dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky. Tomáš Franek se zničehonic objevil před Králem a svou ránou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři nejmenší šanci, jeho pumelice letěla do pravého horního rohu branky. Hosté ale velice rychle zareagovali a překazili radost domácích fanoušků. Radek Pilař se uvolnil na pravé straně a přesnou střelou překonal domácího Strmeně. Víc už se v první třetině nestalo.

Začátek druhého dějství byl poněkud opatrný a ani jeden z celků se vlastně nedostal do žádného pořádného zakončení. Zlom přišel v 25. minutě, kdy si Frýdek-Místek dokázal vedení opět vzít na svou stranu a zvedl domácí příznivce ze sedadel. Dan Przybyla se prezentoval nenápadnou střelou z pravého kruhu, a ta nakonec zapadla až za záda brankáře Krále. Necelých sedm minut před koncem třetiny se do přečíslení dostaly Litoměřice, ale domácího brankáře zachránila levá tyč. Známé přísloví nedáš-dostaneš se opět naplnilo a zanedlouho už rysi vedli o dvě branky. Podruhé se do střelecké listiny zapsal Dan Przybyla. V závěru druhé třetiny ještě Denis Kusý rozezvonil tyč.

Závěrečná část hry už žádnou branku nepřinesla, ale šance byly k vidění na obou stranách. Nejprve se do zakončení dostal Marek Růžička, ale brankář Král si připsal úspěšný zákrok a střelu domácího útočníka schoval do své lapačky. Růžička byl ve třetí třetině velice aktivní a připsal si ještě jednu tutovou příležitost, ale ani ta neskočila v brance. Sedm minut před koncem se domácí ztratili puk na útočné modré čáře a Litoměřice se vrhly do přečíslení dvou na jednoho. Hanták ovšem svou střelu nedokázal umístit mezi tři tyče. Hosté se ještě pokoušeli o hru bez brankáře, ale snížení to nepřineslo. Frýdek-Místek zvítězil 3:1 a zvedá se tabulkou.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Franek (Przybyla, Kafka), 25. Przybyla (Kafka, Marek Růžička), 37. Przybyla (Franek, Kafka) – 19. R. Pilař (Hanták)
Rozhodčí: Jakub Koziol, Pavel Obadal – Radim Adamec, Leon Wesley
Vyloučení: 6:4, navíc Bajtek 10 min.
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0

HC Frýdek-Místek: Strmeň – Bartko, Zahradníček (A), Haman, Piegl, Matyáš – Marek Růžička, Pechanec, Bajtek – Kvasnica, Osmík, Harkabus – Klimša (C), Zachar, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka – D. Stránský.

HC Stadion Litoměřice: Král – Buchtela, Smetana (C), Strejček, Jeřábek, Jandus, Jebavý – Bílek (A), J. Veselý, Kusý – Kantner, Kodýtek, Helt – Stříbrný, J. Šimeček, Řehoř – R. Pilař, Hanták, Jirásek.

Autor / zdroj: Marek Jašek / hcf-m.cz